PDA

Zobacz pełną wersję : jaki olej?

honda2009
23-09-2009, 10:20
witam !

jaki olej zalać na pierwszej wymianie gwarancyjnej, co serwis to różne opinie?

pozdr

ps. silnik benzynowy 1.4

ceelx
23-09-2009, 11:01
jak najdluzej powinno sie jezdzic na oleju syntetycznym.
jezeli nie ubywa go i nie ma wyciekow to nie ma sensu zmieniac na gestszy

Lucas.FK2
23-09-2009, 11:32
Jaki to silnik>? Jak na benzynę to zalej (wymień filtr oleju) Shell 5W30 jest to Olej syntetyczny. W większości ASO proponują własnie ten olej. Innego nie polecam praktykować ,bo potem są skargi i pretensje,że pokazuje się kontrolka Oleju.
A tak btw. to już był taki temat. Poczytaj sobie.

pan_tom
23-09-2009, 13:00
Co do tego czy syntetyk czy nie to nie ma wątpliwości skoro to pierwsza wymiana. Z tego co słyszałem to w różnych rejonach Polski dealerzy proponują różne marki oleju.
Osobiście zmieniłem po ok 4 tyś. na Shell Helix Ultra 5W-40 i za miesiąc na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym wleję taki sam. Nie miałem żadnego kłopotu z ubywaniem oleju (potrzebą dolewek). Znajomy do identycznej hondy (1.8 4d) leje Shell Helix Ultra Racing 10W-60 i poza tym, że jest on dużo droższy to zdarza się, że trzeba go dolać.
Pewnie co człowiek to inne zdanie ale ja swój wybór uzasadniam opinią trzech dealerów i faktem, że skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Dużo lepszym zabiegiem będzie skrócenie okresu pomiędzy wymianami niż płacenie za ekstremalne oleje.

ceelx
23-09-2009, 14:39
honda polska ma podpisana umowe z shellem i musi taki olej zalewac w celu wykonania targetow :p
nie dla tego ze jest dobry :D

dobry olej to motul lub repsol ( ktory akurat ja sprzedaje)

rodi
24-09-2009, 08:18
honda polska ma podpisana umowe z shellem i musi taki olej zalewac w celu wykonania targetow :p

No Ty z kolei masz podpisaną umowę z producentami olejów, które sprzedajesz ;) i w tej chwili też dążysz to swoich targetów ;) więc jakoś mnie nie przekonałeś hahaha

roddii
30-09-2009, 15:50
Witam.

Nie lubię dorobkiewiczów jest to niesmaczne, ale facecikowi przyznam rację, Motul oraz Liqui Moly POLECAM.

Ich zaletą wciąż jest to, że nie są rozlewane w Polsce :( a polak potrafi, co pewnie niebawem sie zmieni.

rabi22
06-10-2009, 08:41
Serwis leje Shell Ultra VX 5w30, ale wczoraj się dowiadywałem w hurtowni moto, że Shell Ultra Extra 5w30 to ten sam olej, a można go kupić taniej od VX.
Mobil wprowadził też taki olej 5w30 ESP Formuła. Castrol ma Edge 5w30. Motul nie wiem jaki ma odpowiednik. Lepiej samemu kupić, po co tyle przepłacać za olej z beczki serwisowej.

myslav
12-10-2009, 14:20
A ja po 9kkm chcę zmienić na 0W40 mobila. Czy mogą być przez to problemy z silnikiem? Czy 5W30 mobila jest lepszy niż 0W40? Zawsze było tak, że pierwsza liczba ma być jak najniższa, druga po W jak najwyższa. Nic już z tego nie rozumiem, bo 5W30 potrafi być droższy niż 0W40. Słyszałem też, że jak ktoś ostro "piłuje" sczególnie w sportach motorowych mają nawet W60? Co sklep i warsztat, to inna opinia. Jedni tylko motul, drudzy mobil, trzeci castrol, a aso leje shella, bo ma umowę globalną...

Outcast
12-10-2009, 16:38
Czy 5W30 mobila jest lepszy niż 0W40? Zawsze było tak, że pierwsza liczba ma być jak najniższa, druga po W jak najwyższa. Nic już z tego nie rozumiem, bo 5W30 potrafi być droższy niż 0W40.

"Cyfry poprzedzające "W" (W: Winter = Zima), oznaczają płynność w niskiej temperaturze. Im mniejsza liczba, tym niższa może być temperatura otoczenia, w jakiej dany olej może być stosowany. Oleje oznaczone symbolami 0W, 5W 10W gwarantują łatwy rozruch silnika oraz szybki dopływ środka smarnego do wszystkich punktów silnika, nawet w bardzo niskich temperaturach.

Cyfry znajdujące się po "-", oznaczają lepkość w wysokiej temperaturze. Im większa cyfra, tym wyższa może być temperatura otoczenia, przy której olej nie traci swych właściwości smarnych. Oleje o symbolach 40, 50 i 60 zapewniają właściwe smarowanie silnika w coraz wyższych temperaturach."

Słyszałem też, że jak ktoś ostro "piłuje" sczególnie w sportach motorowych mają nawet W60?

Ja parę lat jeździłem na 60-tce (może nie stricte sportowo, ale właśnie ostro), nie Hondą, ale też japończykiem, i byłem bardzo zadowolony, więc się zastanawiam czy przy wymianie nie wrócić do 60-tki... Choć pewnie nie, bo temperatury silnika nie wskazują na potrzebę...

Mała ściąga -> http://bi.gazeta.pl/im/7/6044/m6044747.jpg

rabi22
12-10-2009, 22:29
Olej Ow30 Shell VX jest Long Life na przebiegi do 30tys km. Te o których piszesz niekoniecznie. Stąd ta różnica w cenie.

jacek65
13-10-2009, 17:31

No to już wiadomo dlaczego jest dobry.

A ja po 9kkm chcę zmienić na 0W40 mobila. Czy mogą być przez to problemy z silnikiem? Czy 5W30 mobila jest lepszy niż 0W40? Zawsze było tak, że pierwsza liczba ma być jak najniższa, druga po W jak najwyższa. Nic już z tego nie rozumiem, bo 5W30 potrafi być droższy niż 0W40. Słyszałem też, że jak ktoś ostro "piłuje" sczególnie w sportach motorowych mają nawet W60? Co sklep i warsztat, to inna opinia. Jedni tylko motul, drudzy mobil, trzeci castrol, a aso leje shella, bo ma umowę globalną...

A przy okazji zapytam o mobil 1 5W40.Czy jest nie jest dobry dla hondy z silnikiem 1,8?

rabi22
13-10-2009, 19:26
Praktycznie wszystkie oleje syntetyczne spełniają normy Hondy dla silnika 1.8. Możesz lać olej firmy którą lubisz.

jacek65
13-10-2009, 19:33
Dzięki za informację.Pozdrawiam.

Paluch
27-06-2010, 02:22
witam. Czy ktoś móglby mi podać dokładnie jaką specyfikację powinien mieć olej do Civica 1.8. mam przebieg 43kkm i nei wiem co lał wcześniejszy właściciel. Chciałbym również dowiedzieć się ile oleju wchodzi do silnika 1.8. Pozdrawiam

jump23
27-06-2010, 10:57
kolego przy takim przebiegu u ciebie lej do hondy olej syntetyczny 5w30 lub 5w40 frmy to shell, motul, valvoline kup banke 5 litrów zawsze ci na ewnetulana dolewke zostanie a moszesz samemu sprawdzic jaki olej lal poprzedni wlasciciel
http://www.hcforum.pl/showthread.php?t=13047&highlight=jaki+olej to poczytaj ten post latwa robota a przyda ci sie ile u ciebie wchodzi oleju tego nie wiem bo jezdze 6gen ale moim zadniem wejdzie ci ok4 litrow bo w 6genracji w 1.8vti tyle wchodzi okolo

japs
30-06-2010, 20:36
jaką specyfikację powinien mieć olej do Civica 1.8 , ile oleju wchodzi do silnika 1.8. Pozdrawiam

już chyba było ale jeszcze raz podaję

1. SL/A3
2. 3,7 l

Paluch
30-06-2010, 20:37
Dziękuję bardzo :)