PDA

Zobacz pełną wersję : stuki w tylnym zawieszeniu

rygu
09-09-2010, 21:17
mam problem z tylnym zawieszeniem i potrzebuję porady.

parę tygodni temu zaczął mi lać tylni amortyzator i zawieszenie z tej strony mocno na dołkach się tłukło. Wymieniłem oba amory + tulejki łączące amora z wahaczem poprzecznym i niby przestało się tłuc choć delikatnie czasami na większym dołku coś tam było słychać . Zrobiłem z 1000km i tak jakby z dnia na dzień coraz głośniej się z tyłu robiło.
Byłem niedawno w dwóch stacjach diagnostycznych na trzepaczkach i stwierdzili że wszystko jest ok, a mnie zaczyna krew zalewać jak po dołkach jadę.

Tak jeszcze sobie myślę czy na przykład jeśli ogranicznik w amorze byłby zużyty to było by słychać stuki na dołkach ?
jak wymieniałem amory to oglądałem gumy i ograniczniki z obu stron i wyglądały tak samo i nic podejrzanego tam nie zauważyłem.

Może ktoś miał podobną sytuację i coś doradzi

jump23
10-09-2010, 07:23
jasne weź podjedź do swojego mechanika i niech ci sprawdzi tulejki z tyłu za pomocą łyżki metalowej która jest już pourywana bo moim zdaniem któraś tulejka bedzie do wymiany

rygu
10-09-2010, 17:42
tulejki są na 100% dobre bo wszystkie łyżką sprawdzałem i jedyna wyrobiona była ta między wahaczem a amortyzatorem i ją wymieniłem.
Nawet rozbierałem drugi raz amortyzator bo myślałem że coś źle złożyłem ale wszystko jest na swoim miejscu. Amortyzator jest nowy, robiłem tydzień temu przegląd i wszystko było ok.

rygu
12-09-2010, 21:09
koło u mnie luźno leży w bagażniku bo hania zagazowana. Ale robiłem już test z pustym bagażnikiem i wyjętą tylną półkom i ewidentnie te stuki są z okolicy tylnego koła. Dodam tylko że jak siądzie jedna osoba z tyłu po stronie tego koła to stukot na nierównościach jest mniejszy i mocno stłumiony.

spróbuje jeszcze z tym ogranicznikiem w amortyzatorze tylko problem jest z dostaniem tej części w sklepie. Znalazłem w internecie ogranicznik do hondy ale na przedni amortyzator i nie wiem czy będzie się on nadawał do tyłu. Orientuje się ktoś może czy można go założyć na tył albo gdzie można kupić taki ogranicznik do amortyzatora na tył ?

rygu
11-10-2010, 19:52
okazało się że powodem stuków był ten nieszczęsny ogranicznik. Wymieniłem i zrobiło się z tyłu cicho.Ogranicznik kupiłem na szrocie, w sklepach mają tylko na przód a jest on o 1,5 cm niższy niż tylni.