PDA

Zobacz pełną wersję : Tuleje w tylnym zawieszeniu

hanka
07-05-2012, 16:23
Witam wszystkich.
Zmieniając opony na letnie Pan mechanik zauważył popękane tuleje w tylnym zawieszeniu. Po miesiącu zdecydowałam się zająć tematem i pojechałam do sklepu motoryzacyjnego chcąc zakupić części do wymiany. Tam niestety sprzedawca widząc kobietę stwierdził, że nie warto cokolwiek tłumaczyć babie, pogardliwie wskazując że on musi wiedzieć który to element tulei, że lepiej wymienić z wahaczem i ogólnie wysłał mnie do diabła. Teraz przeglądając fora, różne schematy rzeczywiście widzę, że tulei jest kilka rodzajów, tuleje wahacza, drążka itd. Jednak mechanik nie wskazał który dokładnie jest zużyty, a wtedy i ja o tym pojęcia nie miałam. Jest to moje pierwsze auto, w pewien sposób uczę się na nim. Mimo, że jestem babą dbam o swoje cztery kółka, prócz tego że zużywam części podczas jazdy lubię wiedzieć co, gdzie i dlaczego. Stąd mam kilka pytań odnośnie tych tulei. Czy zwykle wymienia się je wszystkie, czy warto wymieniać pojedynczo i skąd wiedzieć która właśnie uległa zużyciu? No i czy prawdą jest że dobrze wymienić je od razu z wahaczem, bo jak stwierdził sprzedawca koszt tulei jest niewielki (20-30zł, choć czytałam że tych tanich lepiej się wystrzegać), wahaczy też więc lepiej już wszystko zmienić, tym bardziej że wtedy koszt usługi będzie korzystniejszy. Jednak biorąc pod uwagę wahacze, tuleje, z prawej i z lewej strony to nie wiem czy przy sprawnych wahaczach jest to tak opłacalne (czy po prostu sprzedawca całkiem myślał, że babie wciśnie się wszystko). Czytałam też coś o tzw. cukierkach, czy ktoś mógłby mi wytlumaczyć które to tuleje?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

wiesko126
07-05-2012, 17:30
10443

tak wygląda tz. cukierek

hanka
08-05-2012, 10:51
Dziękuję za rzeczową i jasną odpowiedź :) Teraz bogatsza o tą wiedzę którą wyczytałam wybiorę się do innego sklepu, myślę, że teraz uda się zakupić części.

dzamej
09-05-2012, 07:38
jeśli potrzebujesz małe cukierki i tuleje to mam takowe do sprzedania do civica vi z 98r.
na rysunku powyżej oznaczone numerami 50Z44003A (cukierek)
oraz 50Z4005A - tuleja obok cukierka

za wszystko chciałbym 120zł plus wysyłka

moja stara aukcja allegro:
http://allegro.pl/civic-vi-d14a4-male-cukierki-tuleje-i2214904855.html

jeżeli jesteś zainteresowana to proszę o kontakt na PW.

Cena 120zł jest aktualna.