Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Luz na przekładni kierowniczej

1. Domyślnie Luz na przekładni kierowniczej

Witam,
    Na ostatnim przeglądzie powiedzieli mi, że mam lekkie luzy na przekładni kierowniczej. Na pytanie czy da się to naprawić mechnik powiedział, że nie trzeba tego robić bo ten typ tak ma i w niczym to nie przeszkadza. Innymi słowy mówiąc trzeba nauczyć się z tym żyć. Z kolei w AutoŚwiecie przeczytałem, że jak się tego nie naprawi to może się uszkodzić cała przekładnia kierownicza, a wtedy naprawa będzie znacznie droższa (ponad 4000zł)
    Czy ktoś z Was miał takie luzy i coś z nimi robił? Co radzicie w tej sytuacji? Naprawiać/zignorować?

2. # ADS
    ADS Google Circuit advertisement

3. Domyślnie

Cześć, też o tym czytałem w Auto Świecie.Najlepiej bedzie jak pojedziesz do mechanika i skasujesz luz.
    Pozdro.

4. Domyślnie

Dzięki za sugestię. Trochę mnie zdziwiło jak zadzwoniłem do ASO z pytaniem ile kosztuje kasowanie takiego luzu, na co pan mi odpowiedział, że nie wie bo nigdy jeszcze czegoś takiego nie robili...

dax Guest

Domyślnie

dokladnie...bo regenerujesz przekladnie..skasowac luz mozna np na drazku kierowniczym..jezdzij tak jak masz.

6. Domyślnie

Witam
    Tak jak kolega też miałem problem z luzem na przekładni kierowniczej. Walczyłem z tym trochę na początku myślałem że problem leży w zawieszeniu bo luz był wyczuwalny na niektórych nierównościach. Przewałkowałem dostępne manuale na tym forum i tam jest dokładnie opis jak ten luz skasować. Na pewno potrzebny jest klucz dynamometryczny i specjalny klucz (serwisowy). Ja akurat z tym specjalnym kluczem poradziłem sobie i zrobiłem go sobie sam. cała operacja polega na odkręceniu dużej przeciwnakrętki i dociągnięciu centralnej śruby z odpowiednim momentem wraz z odkręceniem o podany kąt. Po wykonaniu całej operacji- jak ręką odjął.

7. Domyślnie

Witam,
    ja w moim Civicu mam identyczny problem, tzn. czuje luzy na niektórych nierównościach. Mechanik powiedział mi ze zawieszenie jest ok, więc pozostaje tylko luz na przekładni. Mam pytanie: czy wykona to każdy warsztat, czy tylko ASO i jaki jest ewentualny koszt takiej operacji? Pozdrawiam

8. Domyślnie

jak zacząłem drążyć temat w aso to rzucili cene ok 200zl, ale poki co odpuscilem i jeżdżę "wyluzowany"

9. Domyślnie

już zrobiłem "luz". koszt to ..20 PLN. Pozdrawiam

10. Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Maciejo Zobacz posta
    już zrobiłem "luz". koszt to ..20 PLN. Pozdrawiam
    Napisałbyś dla potomnych co to jest i jak to usunąć Dzielcie się wiedzą, po to jest forum

11. Domyślnie

Mechanik coś szepnął o jakiejś podkładce i ..tyle. Moge podać namiar na niego w Poznaniu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów