Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Po wymianie płynu w chłodnicy, piana w zbiorniku wyrównawczym i pod korkiem chłodnicy

1. Domyślnie Po wymianie płynu w chłodnicy, piana w zbiorniku wyrównawczym i pod korkiem chłodnicy

Wymieniłem przed zimą płyn chłodniczy na Prestone czerwony do chłodnic aluminiowych. Zalałem pod korek i zbiorniczek na max, odpaliłem na zakręconym korku i zbiorniczku aż termostat puścił i uzupełniłem jeszcze raz. Wydawało się ok ale po przejechaniu 50km, sprawdziłem czy nie trzeba jeszcze dolać, a moim oczom ukazało się takie coś:
    zbiornik.jpgkorek.jpg
    Wcześniej nie zauważyłem piany. Co to jest? Czy tylko zapowietrzenie czy coś groźniejszego?
    Civic 5D 1996r. 1,4is 90KM D14A2 MA8

2. # ADS
    ADS Google Circuit advertisement

3. Domyślnie

weź odpal autko na parkingu przed tym otwórz maske odkrec korek chłodnicy potem odpal i zobacz co sie bedzie działo poczekaj aż termostat sie otworzy możesz troszkę gazowac żeby to szybciej nastąpiło ręką ściskaj wężę chłodnicy dolny i górny żeby szybciej pozbyć sie powietrza

4. Domyślnie

działałem tak z 15 minut, cały czas pojawiały się albo duże bąbelki albo mniejsze tworząc pianę.

5. Domyślnie

nie mam innego pomysłu co z tym zrobić może uszczelka pod głowicą jest temu winna

6. Domyślnie

zamknij korki i zapal samochód czekaj aż się rozgrzeje do momentu jak dolny i górny wąż od chłodnicy będzie gorący, układ powinien się w ten sposób samoczynnie odpowietrzyć.
    Jak po tym otworzysz korek i będziesz zauważał bombelki w zbiorniczku to jak kolega wyżej napisał można się obawiać o uszczelkę pod głowicą.

7. Domyślnie

Rzeczywiście nie przepłukałem układu przed napełnieniem. Po kilku dniach rozpaczliwych prób odpowietrzenia wreszcie zlałem ten nędzny płyn ( to nie był Prestone tylko TopDrive ). Wypłukałem dokładnie układ, następnie zalewałem innym markowym płynem, dopóki 3 razy załączył się wentylator i ... się nie spienił!
    Wstępnie można przyjąć, że zaniechanie płukania układu miało duży wpływ na pienienie, jednak z całą pewnością mogę stwierdić:
    NIE STOSUJEMY PŁYNU DO CHŁODNIC TOPDRIVE!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów